sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000037297873 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 3729 7873
Name: 
Meidani, R.
Meidani, Rexhep
Mejdani, Rexhep
Redžep Meidani
Rexhep Meidani
Rexhep Meidani (Albanian politician)
Rexhep Meidani (albanischer Politiker und Präsident der Republik Albanien)
Rexhep Meidani (albansk fysikar og politikar)
Rexhep Meidani (albansk fysiker och politiker)
Rexhep Meidani (albansk fysiker og politiker)
Rexhep Meidani (politico albanese)
Rexhep Meidani (politicus uit Albanië)
Rexhep Mejdani (polityk albański)
Мейдани, Реджеп
Реджеп Мейдані
რეჯეპ მეიდანი
Ռեջեփ Մեյդան
רחספ מיידני
رجب ميداني
레제프 메이다니
雷杰普·迈达尼
Dates: 
1944-
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Nazarko, Mentor
Titles: 
Kontratë me vetveten : refleksione, qershor 2003-gusht 2004
Kurthet e shtetit-komb
Kushtetuta : bilanci dhe perspektiva : vëzhgime e mendime paraprake
Mbi qeverisjen
Politika in vivo-in vitro : fragmente shqiptare
Presidenti Meidani dhe Kosova : përmbledhje intervistash, fjalimesh dhe njoftimesh shtypi, 25 Korrik 1997-30 Korrik 1999
Rëniet-ngritjet e demokracisë
Notes: 
Sources: 
BOWKER