sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000047238279 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 4723 8279
Name: 
Frashëri, Mid'hat
Frashëri, Mithat
Dates: 
1880-1949
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
Related identities: 
Skëndo, Lumo (Pseud.; other identity, same person)
Related names: 
Butka, Uran
Delvina, Sherif
Malltezi, Luan
Qosja, Kimete
Shehu, Eugen
Skendo, Lumo (see also from)
Tirana, Ferdi
Xhelo, Syrja
Xoxi, Koli
Titles: 
Albanais dans leur pays et à l'etranger.
Albanais et Slaves.
Fati i Shqipërisë : essé të zgjedhura
hi dhe shpuze
Letërkëmbime
Mbresa udhëtimesh, 1911-1921 : Shkup, Kosovë, Sofje, Zvicër, Paris
Midh̓at Frashëri : ministër fuqiplotë Athinë, 1923-1926
Pjesë të zgjedhura nga vepra
Shkup, Kosovë, Sofje, Zvicër, Paris
Shqiptarë dhe Sllavë
Shqiptarët në vendin e tyre dhe jashtë
Notes: 
Sources: 
BOWKER