sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000083955451 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 8395 5451
Name: 
Čackis, T.
Czacki, Tadeusz
Czacki, Thaddaeus
Czacki, Thaddäus
Tadeusz Czacki (Polish historian)
Tadeusz Czacki (polski działacz oświatowy i gospodarczy)
Tadeusz Czacki (Pools historicus (1765-1813))
Тадэвуш Чацкі
Чацкий, Тадеуш
Чацький Тадеуш
Dates: 
1765-1813
Creation class: 
cre
Language material
Text
Creation role: 
author
contributor
Related names: 
Czacka, Róża (1876-1961; Beziehung familiaer; see also from)
Dufour, Piotr (1730-1797))
Gimnazjum Wołyńskie Szkoła Mechaniki Praktycznej (Krzemieniec)
Gimnazjum Wołyńskie. Szkoła Mechaniki Praktycznej (Krzemieniec)
Kojsiewicz, Ferdynand
Kołłątaj, Hugo (1750-1812)
Polska. Komisja Skarbu Koronnego
Raczyński, Edward (1786-1845))
Ragoczy, Jan Chrystian Godfryd (ca 1765-ca 1809))
Turowski, Kazimierz Józef (1813-1874)
Turowski, Kazimierz Józef (1813-1874))
Yudin Collection (Library of Congress)
Titles: 
Biesiada Krzemieniecka w Paryżu...
Czy prawo rzymskie było zasadą praw litewskich i polskich i czy z północnymi narodami mieliśmy wiele wspólnych praw i zwyczajów ?
Des dîmes en general et particulierement en Pologne et en Lithuanie : avec l'exposé de la necessité de changer en redevance en grains, celle qui se leve en gerbe
Dnia 5. Października 1857: przy tem doła̡czona w nowem wydaniu mowa
Dysertacja o dziesięcinach
Dzieła Tadeusza Czackiego.
Kommissya Rzeczypospolitey Skarbu Koronnego
Lietuviškasis statutas Zygmanto I., 1909:
Mowa Jasnie Wielmoznego Czackiego Starosty Nowogrodzkiego Wczasie pierwszego zasiadania na Kommissyi Skarbu Koronnego; JW. Rocha z Głogowy Kossowskiego Iako Podskarbiego Wielkiego Koronnego Imieniem Teyze Kommissyi Miana 14. Lutego 1791. Roku.
Mowa Jasnie Wielmoznego Jmc Pana Felixa Pomian Łubinskiego, Starosty Nakielskiego Orderu S. Stanisława Kawalera, iako umocowanego od Towarzystwa z Obywatelów Kraiowych złożonego do szukania kruszców, a w szczegulności Soli do J.K.Mci Miana. Roku 1785 dnia 26 Marca.
Mowa Tadeusza Czackiego, taynego konsyliarza Iego Imperatorskiey Mości, o pożytkach z wychowania publicznego i domowego, przy kończeniu roku szkolnego w Gimnazyum Wołyńskiem, miana 1806 roku 20 lipca.
O dziesięcinach w powszechności, a szczególniej w Polsce i Litwie
O litewskich i polskich prawach, o ich duchu, źródłach, związku i o rzeczach zawartych w pierwszym statucie dla Litwy 1529 roku wydanym.
O prawach mazowieckich, rozprawa czytana w Krzemieńcu na zakończenie roku szkolnego 14 lipca 1811
O prawie, które maią obywatele prowincyi składaiących dawną Polskę, do wolnego szynkowania piwa, miodu i gorzałki i o przyczynie dla którey obywatele dawney Rossyi nie maiąc tey części dochodów krzywdy nie ponoszą : rozprawa z wydziału prawnego czytana w Krzemieńcu 1806 r. d. 20 lipca.
Obwieszczenie o zapadłym prawie pozwolenia puszczenia kuźnic w dobrach dawniey do biskupstwa krakowskiego należących na fabryki kossowe : [Dat.:] Dan w Warszawie na sessyi ekonomiczney, dnia 28 miesiąca czerwca roku [...] 1791
Odezwa do uczniów Wołyńskiego Gimnaziium, i do zacnych ziomków, którzy dzieci swoie do tey szkoły oddaią
Odpowiedź Na Pismo Imci Pana Grumerta, W Kwestyi Czy Imość Pan Zughöer Może Bydź Umieszczonym W Liczbie Posłow, Monarchow, I Czy będąc umocowanym do sprawowania interessow Kurlandyi Xiążęcia w Polszcze, powinien podlegać Juryzdykcyi Kraiowey.
Plan Szkoły Mechaniki praktycznej przy Gimnazjum Wołyńskim
Polityka nauczycieli szkolnych względem uczniów a względem własnych naczelników albo Gdzie szukać należy przyczyny dramatów szkolnych i zaburzeń?
Recherches sur les dixmes : trad. du pol.
Refleksye nad uszkodzeniem dla kraiow Polskich, wynikaiącym z zaniedbania Handlu, pochodzącego z mnieyważenia porzuconey nad Gdańskiem Opieki.
Rozprawa o żydach i karaitach
[Rozprawy
Szkoła Krzemieniecká okrytá iest sławą. Potwarz nie zaćmi iéy chwały
Tłumaczenie się taynego konsyliarza i kawalera Czackiego iako wizytatora szkoł przed kommissyą reskryptem naywyzszym 23 września 1810 roku dla rozwazania roznych przedmiotow o Wołynskiem Gimnazyum ustanowioną : 18. grudnia 1810 roku w Zytomierzu podane.
Uczta Wierzynka
Uniwersał względem płacenia z dymów wieyskich po groszy trzy za podatek skórowy i względem bonifikacyi podług prawa, za opłaty podymnego przed lustracyą 1790 roku do skarbu wnoszone : [Dat.:] Dan w Warszawie na sessyi ekonomiczney, dnia 28 miesiąca czerwca roku 1791
Ustanowienie szkoły ogrodniczey przy Wołyńskiem Gymnazium
Uwagi Praktyczne o Poddanych Polskich Względem Ich Wolnosci I Niewoli.
Uwiadomienie o wolnym konwikcie dla dzieci obywatelskich w Krzemieńcu
Writings of Tadeusz Czacki
X. Hugona Kołłątaja korrespondencya listowna z Tadeuszem Czackim, wizytatorem nadzwyczajnym szkól w guberniach wołyńskiéj, podolskiéj i kijowskiéj, przedsięwzięta w celu urządzenia instytutów naukowych i pomnożenia oświécenia publicznego w trzech rzeczonych guberniach.
XIII tablic ważnych dla starożytności polskich pod względem paleografii używanej w najdawniejszych dyplomatach, począwszy od r. 1185 zawierających między innymi fac simile podpisów królów polskich
Notes: 
Sources: 
VIAF DNB LC NKC NLI NLP NUKAT SUDOC WKD
BOWKER
NTA
TEL