sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:000000002535181X | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 2535 181X
Name: 
Mjeda, Ndre
Mjedja, Ndre
Ndre Mjeda
Ndre Mjeda (Albanian Gheg poet)
Ndre Mjeda (albanischer Dichter)
Ndre Mjeda (albansk præst)
Ndre Mjeda (albansk präst)
Ndre Mjeda (albansk prest)
Ndre Mjeda (poeta albanese)
Ndre Mjeda (poeta albański, duchowny katolicki)
Ndre Mjeda (priester uit Albanië (1866-1937))
Мьеда, Ндре
Ндре Мьєда
Dates: 
1866-1937
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Brahimi, Razi
Çajupi, Andon Zako (1866-1930)
Frashëri, Naim (1846-1900)
Gurakuqi, Mark
Ndoja, Mark
Xanoni, Anton
Titles: 
Agimi.
Andrra e jetës : vjersha dhe poema
Historia e popullit shqiptar, 1969:
Juvenilia
Mjedologji, 2014:
Naimi, C̦ajupi, Mjeda
Ndre Mjeda
Permbledhje vjershash per femije
Poems. Selections
Poezi
Vepra, 1982:
Vepra letrare
Vjersha për të vegjël; mbledhë redaktue
Works.
Notes: 
Sources: 
VIAF DNB LC NLP NSK WKD
BOWKER