sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:000000003219391X | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 3219 391X
Name: 
Arapi, Fatos
Fatos Arapi
Fatos Arapi (Albanian poet)
Fatos Arapi (journalist uit Albanië)
Арапи, Фатос
Фатос Арапі
Ֆաթոս Արապի
فاتوس آرابي
Dates: 
1930-
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Bland, William B.
Podrimja, Ali (1942-2012)
Titles: 
Ancient Albanian songs : studies
Antologji personale
Çështja shqiptare dhe kriza ballkanike
Cipa e dëborës : novela
Deti në mes : roman
Dhjetori i shqetësuar. Roman.
Dikush më buzëqeshte.
Dorë për dorë me tragjedinë : poezi të zgjedhura
Drejt qindra shekujsh shkojmë : poema e vjersha
Duke dalë prej ëndrrës-- : poezi
Eklipsi i ëndrrës, 2002:
Fjalë për poezinë. -
Gloria victis : poezi
Horrat e ndershëm : tregime
In-tenebris--
Kaltërsira.
Këngë të moçme shqiptare.
Kujtohem që jam
Kur gjurmat e historis rrezatohen : Ismail Qemal Vlora, 1844-1994
Kush ishta Vllas Arapi
Ludilata na svetot
Më vjen keq për Jagon : poezi
Nuk shitet shpirti në tetor : novela
Poems. Selections
Poesie, 1973
Poezi, 1983:
Ritme të hekurta : vjersha dhe poema
Shëtitje pa veten : poezi
Shokët : roman
Notes: 
Sources: 
VIAF DNB LC NSK WKD
BOWKER
NTA