sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000026531417 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 2653 1417
Name: 
Godo, Sabri
Sabri Godo
Sabri Godo (Albanian writer, activist and politician)
Sabri Godo (albanischer Schriftsteller und Politiker)
Sabri Godo (albansk manusforfattar)
Sabri Godo (albansk manusförfattare)
Sabri Godo (albansk manusforfatter)
Sabri Godo (albansk manuskriptforfatter)
Sabri Godo (scenarioschrijver uit Albanië (1929-2011))
Dates: 
1929-2011
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
Titles: 
Ali Pashë Tepelena, 1970:
Koha e njeriut : roman
Kohët që shkojnë, kohët që vijnë : përshkrime dhe reportazhe
Plaku i Butkës
Prova e zjarrit : roman
Skenderbeu : Roman historik
Udhëtari : roman
Ujërat e qeta : roman
Zëra nga burime të nxehta : tregime
Notes: 
Sources: 
VIAF DNB LC NLP NSK SUDOC WKD
BOWKER
NTA