sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:000000005019764X | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 5019 764X
Name: 
Kim Mehmeti (mazedonischer Publizist und Schriftsteller albanischer Ethnizität)
Mehmeti, Kim
Ким Мехмети
Dates: 
1955-
Creation class: 
cre
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Aliu, Ali (1924-2010)
Čačanski, Krste
Duracovski, Dimitrie
Manasterliu, Redin
Mikena
Minevski, Blaže
Pavlovski, Borislav
Petreski, Hristo
Prokopiev, Aleksandar
Siljanovski, Ljupčo
Translation Project "Macedonian Literature in English"
Uroševiḱ, Vlada
Zendeli, Halil
Titles: 
Atje dhe dikur
Bolero
Dorf der verfluchten Kinder Roman
Fara e bimës së keqe
Fati i fatushes
Fragment jedne antologije : (izbor fantastičnih priča iz suvremene makedonske novelistike)
Fshati pa varreza
Gospodari labirinta : antologija snova, maštarija i fantastičnih priča iz makedonske književnosti
Izvrnuti san
Kështu ecën njeriu : jeta dhe vepra e akademikut Ali Aliu : mongrafi
Kulla dykatëshe
Lulehëna : [tregime]
Lypsiqarët e Shkupit
mole years, The
Naček. -
Në xhepin e jelekut të gjyshes : tregime
Nedjelotvorna cenzura i djelotvorna autocenzura
Ngjyrat e këtij dheu
Nora
Pluhuri qe mbin
Pomesteni rapsodi
Prej kalit të bardhë deri te rrugaçëria partiake : ese politike
Ribata ekstazis
Ritet e Nishanes : [roman]
Sedum noḱi taga
Sedumte činari
Seloto na prokolnatite deca
Shkupi : ese historike
Shtate nete denesje : roman
Vdekja e magjistares : tregime
Vitet e urithit
Notes: 
Sources: 
VIAF DNB LC LNB NLP NSK NUKAT SUDOC WKD
BOWKER
NTA
TEL