sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000055260767 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 5526 0767
Name: 
Kuteli, Mitrush
Dates: 
1907-1967
Creation class: 
Text
Creation role: 
author
Related identities: 
Kutrulia, Izedin Jashar (Pseudonym; other identity, same person)
Lugati (Pseudonym; other identity, same person)
Pascu, Dimitrie (Wirklicher Name; other identity, same person)
Pasko, Dhimitër (Wirklicher Name; other identity, same person)
Related names: 
Noli, Fan Stylian (1882-1965)
Titles: 
Ago Jakupi dhe rrëfime të tjera.
Albumi
Baltë nga kjo tokë : poema dhe vjersha
kuteli midis te gjalleve dhe te vdekurve
Në një cep të Ilirisë së Poshtme : novela
Poem Kosovar dhe poemi i Shëndaumit
Prozë dhe vargje të zgjedhura
Selections.
Shënime letrare
Tregime te moçme shqiptare : balada dhe rapsodi popullore të ritreguara për fëmijët e moshës së mesme dhe të rritur shkollore
vepra letrare
Notes: 
Sources: 
BOWKER