sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000055556584 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 5555 6584
Name: 
Hysni Kapo
Hysni Kapo (Albanian politician)
Hysni Kapo (albanischer Politiker (Partei der Arbeit Albaniens))
Hysni Kapo (albansk politikar)
Hysni Kapo (albansk politiker)
Hysni Kapo (politicus uit Albanië (-))
Kapo, Hysni
Dates: 
1915-1979
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Partei der Arbeit Albaniens Affiliation (see also from)
Titles: 
Hysni Kapos : këngë dhe ligjërime popullore
Ideen der Oktoberrevolution werden im Kampf gegen den modernen Revisionismus verteidigt und vorangeführt Rede ...
Idetë e Revolucionit të Tetorit mbrohen dhe çohen përpara në luftë kundër revizionizmit modern : fjala e mbajtur në mbledhjen solemne me rastin e 60-vjetorit të Revolucionit të Madh Socialist të Tetorit (7 Nëntor 1977)
Mbi hartimin e projektkushtetutës së re të Republikës popullore të Shqipërisë : raport i mbajtur në Sesionin e 3-të të legjislaturës së 8-të të Kuvendit Popullor të RPSH
Rede des Gen Hysni Kapo in der Parteihochschule des ZK der KP Chinas
Vepra të zgjedhura, 1981- :
Works.
Notes: 
Sources: 
BOWKER