sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000077364436 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 7736 4436
Name: 
Besim Bokshi
Besim Bokshi (Albanian poet)
Besim Bokshi (albansk poet)
Besim Bokshi (kosovarischer bzw. jugoslawischer Sprachwissenschaftler, Lyriker und Politiker)
Bokshi, Besim
Bokši, B.
Dates: 
1930-
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Ajeti, Idriz
Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës
Akademia e Shkencave e RSH.
Basha, Eqrem
Ismajli, Rexhep
Kraja, Mehmet (1952-)
Qosja, Rexhep (1936-....))
Riza, Selman (1909-1988)
Titles: 
Albanian philological studies : scientific conference, 21-22 November 2007
Hije të këptura : aforizma
Ne pritje
participe albanais, Le : (étude diachronique)
Périodisation des changements morphologiques en albanais
Periodizimi i ndryshimeve morfologjike të shqipes
Pjesorja e shqipes : (vështrim diakronik)
Prapavendosja e nyjës në gjuhët ballkanike
Rruga e formimit të fleksionit të sotëm nominal të shqipes
Studime filologjike shqiptare : konferencë shkencore, 21-22 nëntor 2007
U očekivanju.
Varia
Vepra
Voie de la formation de la flexion nominale de l'albanias [i.e. albanais] d'aujourd'hui
Waiting : Selected poetry
Works. Selections (2014)
Notes: 
Sources: 
BOWKER