sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000078757952 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 7875 7952
Name: 
Bajram Kosumi
Bajram Kosumi (Kosovar politician)
Bajram Kosumi (kosovarischer Politiker)
Bajram Kosumi (kosovisk politiker)
Bajram Kosumi (kosovoalbansk politiker)
Bajram Kosumi (politico kosovaro)
Bajram Kosumi (politicus uit Kosovo)
Kosumi, Bajram
Байрам Косуми
Байрам Косумі
Косуми, Байрам
Dates: 
1960-
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Avdyli, Merxhan (1961-)
Ukshini, Sylë
Titles: 
Fishta dhe tradita letrare shqiptare
Letërsia nga burgu : kapitull më vete në letërsinë shqipe
Letra nga burgu : libri i censuruar
Lirika e Fishtës, 2004:
Një vit vendimtar : përmbledhje fjalimesh, letrash dhe intervistash të Kryeministrit të Kosovës, z. Bajram Kosumi, mars 2005-mars 2006
Notes: 
Sources: 
BOWKER