sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000109539318 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0001 0953 9318
Name: 
Adil Çarçani
Adil Çarçani (Albanian politician)
Adil Çarçani (albanischer Premierminister)
Adil Çarçani (albansk politikar)
Adil Çarçani (albansk politiker)
Adil Çarçani (politico albanese)
Adil Çarçani (politicus uit Albanië (1922-1997))
Çarçani, Adil
Аділь Чарчані
阿迪尔·查尔查尼
Dates: 
1922-1997
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Instituti i Studimeve Marksiste-Leniniste
Partia e Punës së Shqipërisë. Komiteti Qëndror
Titles: 
Mbi Punën e organizatave të partisë organizatave të masave dhe organeve shtetërore për çpikjet, racionalizimet dhe kursimet në industri e në ndërtim dhe mbi masat e mëtejshme që duhen marrë për zhvillimin e kësaj lëvizjeje : Vendimi i Plenumit të tretë të KQ të PPSH dhe raporti mbajtur në plenum nga anëtari i Byrosë Politike shoku Adil Çarçani datë 13-14.10.1967.
Report on the directives of the 9th Congress of the Party for the 8th five-year plan, 1986-1990, of the development of the economy and culture of the People's Socialist Republic of Albania : submitted to the 9th Congress of the PLA
sozialistische Albanien wird der grossen Sache des Sozialismus und der Revolution stets die Treue halten Rede auf d. 8. Tagung d. 9. Legislaturperiode d. Volksversammlung über d. Programm u.d. Zusammensetzung d. Ministerrats, gehalten am 15.1.1982
Notes: 
Sources: 
BOWKER