sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000114921562 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0001 1492 1562
Name: 
Ajeti
Ajeti, Idriz
Idriz Ajeti
Dates: 
1917-
Creation class: 
cre
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Albanološki institut u Prištini
Institut Albanologijik i Prishtinës
Ismajli, Rexhep
Konferenca Shkencore e 100-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit (1978 : Priština, Serbia)
Lidhja Shqiptare e Prizrenit
Noli, Fan Stylian (1882-1965))
Qosja, Rexhep (1936-....))
Simpozijum o Skenderbegu (09-05-1968 : Priština, Serbia)
Simpozijum o Skenderbegu, Priština, Serbia, 1968
Zajmi, Abdullah
Titles: 
Contribution a l'etude de l'origine de quelques noms de lieu du Montenegro
Fan S. Noli, 1984:
Fjalor shqip serbokroatisht Albansko srpskohrvatski rečnik ...
For the scientific truth
Gjendja e terminologjisë shqipe në Jugosllavi. -
Istorijski razvitak gegijskog govora Arbanasa kod Zadra
Konferenca shkencore e 100-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit : referate dhe kumtesa të mbajtura në Seksionin e Historisë : Prishtinë, 6-9 qershor 1978
Kongresi i Drejtshkrimit të Gjuhës Shqipe : 20-25 nëntor 1972
Konsulta Gjuhësore e Prishtinës (1968) : materiale nga sesioni shkencor i mbajtur më 22 prill 2008
Onomastika e Kosovës : simpozium i mbajtur më 25-27 shkurt 1977
Pararendësi
Për të vërtetën shkencore, 2006:
Probleme të historisë së gjuhës shqipe.
Simpoziumi për Skenderbeun : Simpozijum o Skenderbegun. (9-12 maj 1968)
Studime dialektore dhe etimologjike
Studime gjuhësore në fushë të shqipes, 1982- :
Vepra
Notes: 
Sources: 
VIAF LC NLI NSK NUKAT SUDOC WKD
BOWKER
NTA
TEL