sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000116519235 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0001 1651 9235
http://isni.org/isni/0000000116519235
Name: 
Gusho, Lazar (Pseudonym)
Gusho, Llazar
Gusho, Llazar (Pseudonym)
Lasgush Poradeci
Lasgush Poradeci (Albanian writer)
Lasgush Poradeci (albanischer Dichter)
Lasgush Poradeci (taalkundige uit Albanië (1899-1987))
Poradeci, Lasgush
Ласгуш Порадеци
Ласгуш Порадеці
Dates: 
1899-1987
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
contributor
Related names: 
Brecht, Bertolt (1898-1956)
Goethe, Johann Wolfgang von (1749-1832)
Hamiti, Sabri
Heine, Heinrich (1797-1856)
Orig. zugl. Graz, University
Poradeci, Marie
Shkolla Shqipe e Poradecit (Pogradec, Albania)
Xhaxhiu, Myzafer
Titles: 
Atta Troll - Gjermania (Poema)
Bibliografi e arsyetuar ... c2009:
Eminesku i injoruar dhe ideologija e tij popullore-atdhetare ; (studim gjenetik duke pasur parasysh lidhjet me kulturën gjermane)
Lasgush Poradeci.
Poezi
Shkolla Shqipe e Poradecit
Vdekja e nositit
Vepra. 2 : , Publicistika, cop. 1999:
Vepra letrare. -
Vjersha të zgjedhura. Paraqitur dhe redaktuar nga Myzafer Xhaxhiu
Works.
Notes: 
Orig. zugl. Graz, University, Diss. 1933
Sources: 
BOWKER