sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000123562776 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0001 2356 2776
Name: 
Aurela Gaçe
Aurela Gaçe (Albanian singer)
Aurela Gaçe (albanische Sängerin)
Aurela Gaçe (albansk sångare)
Aurela Gaçe (albansk sanger)
Aurela Gaçe (albansk songar)
Aurela Gaçe (cantante albanese)
Aurela Gaçe (zangeres uit Albanië)
Gaçe, Aurela
Аурела Гаче
أوريلا غاتشي
アウレラ・ガチェ
Dates: 
1974-...
Creation class: 
Musical sound recording
Creation role: 
performer
Related names: 
Beiler, Nadine (1990-...)
Emmy
Titles: 
Best, The
Boom Boom Boom
Bosh
Bullafiqja
CA$H
Caplin
Çelo Mezani
Çile zemrën
Cimica
Cinxërfille
Dua
E pafajshme jam
Emri
Eurovision song contest, Düsseldorf 2011 [Enregistrement sonore]
Fama
Fantasy
Fati ynë shpresë dhe marrëzi
Feel the Passion
Fusha e Korabit
Fustani
Hape veten
Ja ke nge
Jehon
Jetojmë të njëjtën kohë
kanë ujë ato burime, A
Kangë turpi
Këngë labe
Ku po shkon kjo botë
Kur më vjen burri nga stani
Lypësi
M'ka shku mëndja me u fejue
Margjela
Me jep nje heyyy
Me jetën dashuruar
Me mire pa ty
Mu thanë sytë
Nata
Në një arë
Nuk mjafton
Nuk të gjykoj
Oh nënë
Origjinale
Paraprakisht
Po përse
Potpuri përmetare
Potpuri vlonjate
Princi i kaltër
Rruga e kthimit
S’jam tribu
Shpirt I shpirtit tim
Super xhiro
Superxhiro
Tranzit
Tunde
Tundu bejke
Venë me këmbë e vijne pa kokë
Zambaku i bardhë
Zemra rratata
Contributed to or performed: 
Eurovision Song Contest: Düsseldorf 2011
Zemra rratata
Notes: 
Sources: