sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000008833139 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 0883 3139
Name: 
Anjeza Shahini
Anjeza Shahini (Albanian singer)
Anjeza Shahini (albanische Pop-Sängerin)
Anjeza Shahini (albańska wokalistka)
Anjeza Shahini (zangeres uit Albanië)
Shahini, Anjeza
アニェザ・シャヒニ
Dates: 
born 1987-05-04
Creation class: 
Musical sound recording
Creation role: 
performer
Related names: 
Roure, Marta (1981-...)
Tie break
Titles: 
Erdhi momenti
Eurovision song contest Istanbul Two thousand four
Image of You, The
Imazhi yt
Jam
Kur je larg
Lamtumirë
Lotë pendimi
Nesë dyshon
Nga zero
Shuhëm dhe ndizëm më ty
Veten s'e gjetëm
Contributed to or performed: 
Eurovision Song Contest: Istanbul 2004
Notes: 
Sources: 
ISNI