sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000026583962 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 2658 3962
Name: 
Brahimi, Razi
Dates: 
1931-...
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
redactor
Related names: 
Asllani, Ali (1884-1966)
Çajupi, Andon Zako (1866-1930))
Instituti i Studimeve Marksiste-Leniniste. Historia e Partisë së Punës të Shqipërisë
Mjeda, Ndre (1866-1937)
Musaraj, Shevqet
Nikaj, Ndoc
Titles: 
Artet dhe zhvillimi i tyre në RPSSH, 1981:
Duke ndjekur procesin letrar. -
Katër vajza dhe novela të tjera
Larg familjes : tregime
Ndre Mjeda
Poezia shqipe
PPSH në letërsi : antologji letrare në ndihmë të studimit të "Historisë së PPSH"
Puna : tregime dhe vjersha
Shkodra e rrethueme. Bukurusha. Zgjedhur, redaktuar e paraqitur nga: Razi Brahimi
Veçoritë kombëtare të kulturës dhe të artit tonë
Vepra dhe profile krijuese : studime dhe artikuj për letërsinë : --Sh. Musaraj, Dh.S. Shuteriqi, Z. Sako, J. Xoxa, A. Abdihoxha, D. Agolli, I. Kadare, F. Arapi, Dh. Xhuvani--
Vidi, vidi, pëllumbeshë, vjersha, dhe Hanko Halla. Paraqitur dhe redaktuarnga Razi Brahimi
Notes: 
Sources: 
VIAF LC NUKAT
BOWKER