sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000029129888 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 2912 9888
Name: 
Agalliu, Fatmir
Fatmir Agalliu
Fatmir Agalliu (Academic)
Dates: 
born 1933-01-01 deceased 1998-01-01
Creation class: 
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Demiraj, Shaban
Domi, Mahir
Frashëri, Naim (1846-1900)
Instituti i Gjuhësisë dhe i Letërsisë (Akademia e Shkencave e RSH)
Shuteriqi, Dhimitër S.
Titles: 
Çështje të morfologjisë së gjuhës së sotme shqipe. -
Gjuha e nolit, 1999:
Gramatika e gjuhës shqipe
Vepra të zgjedhura, 1980- :
Works.
Notes: 
Sources: 
BOWKER