sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000031034407 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 3103 4407
Name: 
Dibra, Ridvan
Ridvan Dibra
Ridvan Dibra (albanischer Dichter, Literaturwissenschaftler und Journalist)
Dates: 
1959-
Creation class: 
cre
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Noygues, Évelyne (co-author)
Titles: 
Dekalogu i turpit : ese
Franc Kafka i shkruan të birit roman
Kanuni i Lekës së vogël : roman
Kumte dashurie : roman
Kurthet e dritës : roman
Le petit Bala la légende de la solitude
Legjenda e vetmisë : roman
Letra nga provinca : tregime dhe parabola
Në kërkim të fëmijës së humbur
Nudo, 1995:
Nudo : roman
Sexonic, ose, Sesilja : roman
Stina e ujkut : roman
Të lirë dhe të burgosur : roman
Triumfi i Gjergj Elez Alisë : roman
Unë, Franc Kafka dhe Karta e Bolonjës : prozë
Vëlla me centaurët parabola
Vetmia e Diellit
Notes: 
Sources: 
BOWKER
NTA