sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000035470353 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 3547 0353
Name: 
Zhiti, Visar
Dates: 
1952-
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Smaka, Smajl
Velija, Vebi
Titles: 
Dyert gjalla---
Ferri i çarë : roman i vërtetë
Funerali i pafundmë : roman
Hedh një kafkë te kembet tuaja : poezitë e burgut, 1979-1987
Izabrane pjesme
Këmba e davidit : (tregimet e Milanos)
Kujtesa e ajrit poezi
Në emër të a(r)tit : ese, përsiatje, portrete, intervista
Në kohën e britmës : roman
Panteoni i nëndheshëm ose Letërsia e dënuar : avitje për të kaluar murin
Poems. Selections.
Rrugët e ferrit : Burgologjia ime për Spaçin dhe më parë
Rrugët e ferrit : rrëfim : qës̓do të doja të ishte i vërtetë
Shekull tjetër : tregime
Si shkohet në Kosovë : poezi
Thesaret e frikës : poezi
V.V. dhe një vrasje e munguar : sprovë me biseda të ndërprera, copa dokumentesh, letra dhe poezi
Valixhja e shqyer e përrallave : rrëfenja për ata që rriten
Notes: 
Sources: 
BOWKER
NTA