sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000061395123 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 6139 5123
Name: 
Fan Noli
Fan Noli (albanischer orthodoxer Bischof und Politiker)
Fan Noli (taalkundige uit Albanië (1882-1965))
Fan S. Noli (Albanian politician)
Fan Stilian Noli (politico e poeta albanese)
Mavromati, Stylian
Noli
Noli, F. S.
Noli, Fan
Noli, Fan S.
Noli, Fan Stilian
Noli, Fan Stylian,
Noli, Fan Stylian (Abp)
Noli, Fan Teofan
Noli, Fan Theofan
Noli, Teofan S.
Noli, Theofan
Noli, Theofan Stilian
Noli, Theofan Stylian
Noli, Theofan Stylian (Wirklicher Name)
Noli, Theophan S.
Тeофан Стилиан Ноли
Теофан Стилијан Ноли
Фан Ноли
Фан Нолі
Фан С. Ноли
Фан Стилиан Ноли
Феафан Нолі
Феофан
ფან ნოლი
Թեոֆան Նոլի
فان نولي
ファン・ノリ
Dates: 
1882-1965
Creation class: 
cre
Language material
Text
Creation role: 
arranger
author
Related names: 
Albanian Orthodox Church in America
Bala, Vehbi
Boston University
Buda, Aleks
Cervantes Saavedra, Miguel de (1547-1616)
Orthodox Eastern Church
Pulaha, Selami
Rexha, Ali
Sala, Shpëtim (1954-)
Shakespeare, William (1564-1616)
Titles: 
Adriatic review ... 1919., The
Album II i Hirësisë Tij peshkop Fan S. Noli dhe biografi kronollogjike [i.e. kronologjike]
Albumi
Anës lumejve
Autobiografia
Beethoven and the French revolution
Betoveni e revolucioni francez
Bible.
Byzantine hymnal.
Demokracia e rrethuar : qeveria e Fan Nolit në marrëdhëniet e jashtme
Don Quixote.
Eroica das heftige Leben des Ludwig van Beethoven
Fan S. Noli : në 100-vjetorin e lindjes, 1882-1982
Fiftieth anniversary book of the Albanian Orthodox Church in America, 1908-1958.
George Castrioti Scanderbeg (1405-1468)
Hamlet.
Hamleti, princ i Danemarkes
Historia e Skënderbeut kryezotit të arbërisë 1405-1468.
Intervista
Israilitë dhe Filistinë
Kronikë
Lasgushi, Noli, Migjeni.
Letërkëmbimi i Fan S. Nolit
Letra të panjohura të Fan Nolit : 1906-1913
Ligjërime : 1906-1964
Liturgy of St. John Chrysostom.
Mall e brengë, vjersha; me një vështrim kritik prej Mitrush Kuteli-t.
Mesha shqip [SR] c1978 (a.e.)
New Testament of Our Lord and Savior Jesus Christ, The : translated into English from the approved Greek text of the Church of Constantinople and the Church of Greece
Othello.
poet of Nazareth; a revised version of the Gospel of St. Matthew, with a rhythmical translation of the sayings and parables of Our Lord and Savior Jesus Christ, The
Poezi të zgjedhura ; Përkthime ; Introdukta
Portrete dhe skica
Publicistika 1905-1925
Rron, or rron dhe nuk vdes Shqiptari : pjesë të zgjedhura nga publicistika dhe letërkëmbimi
Rubairat. - ca.
Sojliu mendjemprehtë Don Kishoti i Mançës
Speeches. Selections
Three liturgies of the Eastern Orthodox Church;
Topi i lidhur : artikuj, fjalime, letra
Tragjedia e Othello's arapit te Venetikut
Tri moderna Albanska pesnika : Ljasguš Poradeci, Fan Noli, Miđeni
Variante të tjera
Vepra
Works. Selections.
Notes: 
Thesis (M.A.)--Boston University, 1939
Sources: 
VIAF BAV DNB LC NLI NLP NSK SUDOC WKD
BOWKER
NTA
TEL