sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000076951372 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 7695 1372
Name: 
Kruja, M.
Kruja, Mustafa
Kruja, Mustafa Merlika
Merlika Kruja, Mustafa
Merlika, M.
Merlika, Mustafa
Mustafa Kruja
Mustafa Kruja (albanischer Politiker)
Mustafa Kruja (albansk politikar)
Mustafa Kruja (albansk politiker)
Mustafa Kruja (politicus uit Albanië (1887-1958))
Mustafa Merlika
Mustafa Merlika-Kruja (Albanian politician)
Mustafa Merlika Kruja (politico albanese)
Мустафа Мерліка Круя
Dates: 
1887-1958
Creation class: 
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Margjokaj, Paulin (1908-1975)
Titles: 
Anthologji historike : shkrime e përkthime
Fjaluer kritik i shqipes : germat "A" dhe "B"
Kujtime vogjlije e rinije
Kuvend letrash me Miqtë
Letërkëmbim : 1947-1958
Merlika Kruja, Mustafa. Anthologji historike, c2001:
Problema gjuhe : studime
Shkrime historike : nga Egjypt' i Vjetër deri tek shpallja e pamvarsis së shqipnis
Shqipnija shtet i Bashkuem me Italin në Suazën e Perëndoris së Romës; ligjiratë e bâme prej Senatorit Mustafa Merlika-Kruja në thjatron "Savoja" të Tiranës më 16-III-1940-XVIII.
Notes: 
Sources: 
BOWKER