sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000083503834 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 8350 3834
http://isni.org/isni/0000000083503834
Name: 
Midʹeni
Migjeni
Nikola, Milosh George
Dates: 
1911-1938
Creation class: 
Language material
Creation role: 
author
Related identities: 
Nikolla, M. Gj (other identity, same person)
Nikolla, Millosh G. (other identity, same person)
Nikolla, Millosh Gjergj (other identity, same person)
Nikolla, Milosh Gjergj (Wirklicher Name; other identity, same person)
Related names: 
Cezzi, Fernando
Dedaj, Rrahman (1939-)
Elsie, Robert
Elsie, Robert (1950-)
Kadare, Ismail (1936-...)
Luarasi, Skender
Nigro, Raffaele
Vrioni, Jusuf
Zeqo, Moikom
Titles: 
Chroniques d'une ville du Nord, et autres proses
Chroniques d'une ville du Nordet autres proses
chroniques dune ville du nord
Dal paese delle aquile : racconti albanesi
Free verse
Freie Verse
Irruption de Migjeni dans la littérature albanaise, L'
Luli i vocërr. [Jusuf Buxhovi: Parathanje. Ollga Nikolla (Luarasi) : Im vëlla Milloshi].
Migjeni Freie Verse
migjeni portret monografi
Novelat e qytetit të veriut
Poems
Poezi
Précédées de L'Irruption de Migjeni dans la littérature albanaise
Prose works
Prozë
Selbstmord des Sperlings und andere Prosaskizzen, Der
Selections.
Short stories.
Të birtë e shekullit të ri : vjersha, tregime e novela të zgjedhura për fëmijë
Tregime të zgjedhura
Vargjet e lira
Vepra të zgjedhura
Veprat. Mbledhur dhe redaktuar nga Skënder Luarasi
Works.
zokhiolyn tuuver
Notes: 
Sources: 
VIAF DNB LC RERO SUDOC