sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000110204187 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0001 1020 4187
Name: 
Fishta, Giorgio
Fishta, Gjergj
Fishta, Gjergj (O.F.M.)
Gjergj Fishta
Gjergj Fishta (Albanian writer)
Gjergj Fishta (albanischer Franziskanerpater, Dichter und Übersetzer)
Gjergj Fishta (dichter uit Albanië (1871-1940))
Gjergj Fishta (poeta albański)
Gjergj Fishta (poeta, politico e traduttore albanese)
Джерджі Фішта
Фишта, Гергь
Dates: 
1871-1940
Creation class: 
cre
Language material
Text
Creation role: 
author
redactor
Related names: 
Çobani, Tonin
Elsie, Robert (1950-...)
Elsie, Robert (1950-)
Elsie, Robert William (1950-)
Gjeçov, Shtjefen Kostantin O.F.M., 1874-1929
Koliqi, Ernesto
Lambertz, Max
Lambertz, Maximilian (1882-1963)
Mathie-Heck, Janice (1950-)
Shiroka, Tonin
Toma, Ndue Zef
Topalli, Tefë
Weigand, Gustav
Titles: 
Anzat e parnasit
Dramatika
Fjalime nga Fishta, Harapi, Koliqi
Gjergj Fishta Poezi
highland lute the Albanian national epic cantos I-V the cycle of Oso Kuka
Hylli i dritës : revistë kulture shqiptare.
Hylli i dritës (Tirana, Albania)
Jerina ase Mbretnesha e Luleve.
Jerina Regina dei fiori, 2011:
Kanuni i Leke Dukagjinit
Kombndriçuesit
Lahuta e malcís. Kangë 1-5.
Laute des Hochlandes
Mrizi i zanave : dhe vjersha të tjera
Mrizi i Zânavet; Botim i trete.
Nikolejda : satira
Përndritje : analiza, polemika, kronika
Petar II Petroviċ Njegoš and Gjergj Fishta
Pika Voëset
Prose works. Selections
Proza
Studime për autorë të ndaluar
Vallja e parrîzit.
Vepra letrare
Visku i Babatasit.
Notes: 
Sources: 
VIAF BAV DNB LC NKC NSK NUKAT SUDOC WKD
BOWKER
NTA
TEL