sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000120984535 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0001 2098 4535
Name: 
Frašeri, N.
Frašeri, N. H.
Frašeri, Naim
Frashëri, Naim
Frashëri, Naim H.
Naim Fraşeri
Naim Frashëri
Naim Frashëri (Albanian poet and writer)
Naim Frashëri (albansk författare och poet)
Naim Frashëri (albansk skribent og poet)
Naim Frashëri (dichter uit Albanië (1846-1900))
Naim Frashëri (Ein albanischer Schriftsteller)
Naim Frashëri (poeta albanese)
Naim Frashëri (poeta albański)
Naim Fraşıri
Наим Фрашери
Наим Фрашъри
Наім Фрашэры
Наім Фрашэры (альбанскі паэт і пісьменьнік)
Наїм Фрашері
ნაიმ ფრაშერი
Նայիմ Ֆրաշերի (ալբանացի գրող)
نعيم فراشري
نعیم فراشری (شاعر و نویسنده اهل آلبانی)
Dates: 
1846-1900
Creation class: 
cre
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Agalliu, Fatmir
Çajupi, Andon Zako (1866-1930)
Çajupi, Andon Zako (co-author)
Cungu, Ali
Demiraj, Shaban (co-author)
Fishta, Gjergj
Gaçe, Bekim
Mjeda, Ndre (1866-1937)
Pompilj, Luigi (co-author)
Pompjli, Luigi
Shuteriqi, Dhimitër S
Titles: 
Baëti e Bujqësi
Bagëti e bujqësia
Bagëti e Bujqësija
Dësira e vërtetë
Dict. of Albanian literature
Dεσira e vεrtetε
E k�ndimit c̦unavet k�ndoи�toreja ϲoп� e пar�
E kendimit cunavet kendonjetoreja I ; E kendimit cunavet kendonjetoreja II ; Histori e pergjitheshme per mesonjetoret te para ; Histori e shqiperise
Fjalët e qiririt
Fletore e Bekthaσinet
Frasheri's song of Albania, c1981:
Gjithësia
Histoire de Scanderbeg
Histori e Skenderbeut
I Pascoli e i campi, Bagëti e Bujgësija, versione, col testo albanese... a cura di Luigi Pompilj,... IIa edizione
Istori e pɐrgiɵɐsme pɐr mɐsoiɐtoret tɐ para
Istori е пɐргiɵɐсме пɐр мɐсоиɐторет тɐ пара
Kombndriçuesit
Lulet'e verese : redaktuar dhe paisur me shenime nga Shaban Demirai
Luletε ε verεsε
Mësime ; Katër stinët
Naimi, C̦ajupi, Mjeda
Përralla në vjersha
Poems. Selections
Poezi : 100 Vjetori, i Lidhjes Shqiptare 1878-1978
Qerbelaja
Skanderbeg's return and other poems
Sqipëria
Tahayyulat
Të vegjëlit.
Vepra të zgjedhura ; përgatitur nga F. Agalliu nën drejtimin e Dh. S. Shuteriqit
Vjersha për mësonjëtoret të para ; Parrajsa dhe fjala fluturake ; Dëshirʹ e vërtetë e shqipëtarëvet ; Fletore e bektashinjet ; Shqipëria
Vjersha për shkollat fillore
Works. Selections.
Ϲqipεria
Notes: 
Sources: 
VIAF BAV DNB ICCU LC NLP NSK SUDOC WKD
BOWKER
NTA