sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000139076959 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0001 3907 6959
Name: 
Duka, F.
Duka, Ferit
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Egro, Dritan
Gjermëni, Sokol
Instituti i Historisë (Akademia e Shkencave e RSH)
Meta, Beqir
Verli, Marenglen
Titles: 
Berati në kohën osmane, 2001:
Lidhja shqiptare e Prizrenit, 2008:
Shekujt osmanë në hapësirën shqiptare : studime dhe dokumente
Shqipëria në dokumentet austro-hungareze 1912.
Skënderbeu dhe Evropa : konferenca shkencore ndërkombëtare, 9-10 dhjetor 2005 : me rastin e 600-vjetorit të lindjës së Gjergj Kastriotit-Skënderbeut
Skënderbeu dhe Evropa : përmbledhje kumtesash
Notes: 
Sources: 
BOWKER