sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000357890246 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0003 5789 0246
Name: 
Jani, Petro Marko
Marko, Petro
Marko, Petro (Albanese schrijver)
Petro Marko
Petro Marko (Writer)
Πέτρο Μάρκος
Dates: 
1913-1991
Creation class: 
cre
Language material
Text
Creation role: 
author
Titles: 
Ara në mal.Rroman.
Çuka e shtegtarit : roman
Gazetari, mbreti e uria.
Halimi
Hasta la vista.
Horizont : poezi
Intervistë me vetveten : retë dhe gurët
Lejania : (Largësi) : poezi, prozë
Nase Labi
Nata e Ustikës : roman
Një emër në katër rrugë : roman
Një natë e dy agime
Qyteti i fundit. Roman.
Shpella e piratëve : roman
Stina e armëve : roman
Të thjeshtët : roman
Tregime të zgjedhura
Ultimatumi : roman
Urata dhia dhe perëndia: tregime.
Vepra letrare
Works.
Notes: 
Sources: 
BOWKER
NTA