sort by
approximate search
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000385732288 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0003 8573 2288
Name: 
Jakup Halil Mato (docente e critico letterario albanese)
Jakup Mato
Jakup Mato (Albanian writer)
Jakup Mato (albanischer Literaturwissenschaftler)
Jakup Mato (onderwijzer uit Albanië (1936-2005))
Mato, Jakup
Dates: 
1934-...
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Qendra e Studimit të Arteve (Akademia e Shkencave e RSH)
Titles: 
Imazhe, kode dhe kumte : procesi krijues dhe komunikimi artistik
Paradokset e satirës dhe të humorit
Poetika e dramaturgjisë dhe mendimi estetik : 1901-1939
Risi të letërsisë shqiptare të realizmit socialist, 1983:
Rrjedhave të artit paraprofesionist : shoqerite artistike te periudhes se pavaresise
Notes: 
Sources: 
BOWKER